PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Sieciechów, rok 2010
Ilość odsłon: 24311
Data dodania: 2012-02-06

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Od stycznia 2010 do marca 2011 na terenie gminy Sieciechów odnotowano 32 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną odbiegającą od cen przeciętnych odrzucono). Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Sieciechów oraz gmin sąsiednich: Dęblin, Garbatka Letnisko, Gniewoszów, Kozienice, Puławy, Stężyca. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR (www.tuKUPISZdom.pl)

 

 
Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości

 

Niezabudowane nieruchomości rolne stanowiły 50% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne niezabudowanych nieruchomości rolnych w gminie Sieciechów wahały się od 6 452zł/ha do 24 472zł/ha. (cena średnia gruntów rolnych w gminie Sieciechów wynosi 11 500zł/ha). Powierzchnie nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,18ha – 6,42ha.(średnia działek rolnych sprzedawanych w gminie Sieciechów wynosi 1,13ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną uzyskała nieruchomość o powierzchni 1,06ha położona w obrębie Zbyczyn. Cenę minimalną osiągnęła nieruchomość o powierzchni 0,62 ha położona w obrębie Wólka Wojcieszkowska.

 

 
Rozkład cen wg powierzchni nieruchomości

 

Gospodarstwa rolne i działki zabudowane w gminie Sieciechów stanowiły 31% transakcji. Ceny transakcyjne nieruchomości zabudowanych wahały się od 20 000zł do 375 000zł. (cena średnia nieruchomości zabudowanej na terenie gminy Sieciechów wynosiła 142 000zł). Powierzchnie sprzedawanych nieruchomości mieściły się w przedziale 2210 m2 – 1,27ha. (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanej wynosiła 4400m2). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych z budynkami gospodarczymi, oraz obiektów komercyjnych. Cena transakcyjna zależała od położenia nieruchomości, parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działki. Cena maksymalna dotyczy nieruchomości o powierzchni 2900m2 położonej w obrębie Występ.

 

 
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego

 

Działki przeznaczone pod zabudowę stanowiły 19 % wszystkich transakcji. Ceny sprzedaży działek budowlanych na terenie gminy Sieciechów ujawniane w aktach notarialnych wahały się od 4zł/m2 do 40zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Sieciechów wynosiła 16zł/m2). Powierzchnie działek budowlanych sprzedawanych w badanym okresie w gminie Sieciechów zawierały się w przedziale 400-1500m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej w gminie Sieciechów wynosiła 845m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej. Cena maksymalna uzyskała nieruchomość o powierzchni 1 500m2 położona w obrębie Zajezierze

 

 
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego

 

autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy tel. 600 541 931 - Wycena nieruchomości w gminie Sieciechów

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2008 | 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości