PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Gmina Rzeczniów, rok 2010
Ilość odsłon: 14567
Data dodania: 2012-02-28

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Informacja o stanie rynku nieruchomości w gminie Rzeczniów

Od stycznia 2010 do marca 2011 na terenie gminy Rzeczniów odnotowano 61 transakcji kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną odbiegającą od cen przeciętnych odrzucono). Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Rzeczniów oraz gmin sąsiednich: gminy Brody, gminy Ciepielów, gminy Iłża, gminy Sienno.  Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR (www.tuKUPISZdom.pl)  

                                      

Niezabudowane nieruchomości rolne  stanowiły 70% przeprowadzonych transakcji. Ceny transakcyjne niezabudowanych nieruchomości rolnych na terenie gminy Rzeczniów wahały się od 5000zł/ha do 33 333zł/ha. (średnia cena gruntów rolnych w gminie Rzeczniów wynosi 10000zł/ha). Powierzchnie nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,24ha – 4,62ha.(średnia powierzchnia nieruchomości rolnych sprzedawanych na terenie gminy Rzeczniów wynosi 1,35ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną uzyskała nieruchomość o powierzchni 0,6ha położona w obrębie Ciecierówka. Cenę minimalną osiągnęła nieruchomość o powierzchni 1,62 ha położona w obrębie Podkońce.

 

Gospodarstwa rolne i działki zabudowane na terenie gminy Rzeczniów stanowiły 25% transakcji. Ceny transakcyjne nieruchomości zabudowanych wahały się od 15 000zł 70 000zł. (cena średnia nieruchomości zabudowanych na terenie gminy Rzeczniów wynosiła 41 240zł). Powierzchnie sprzedawanych nieruchomości mieściły się w przedziale 221 m2 – 1,32ha. (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanych wynosiła 0,87ha). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych z budynkami gospodarczymi. Cena transakcyjna zależała od położenia nieruchomości, parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działek. Cena maksymalna dotyczy nieruchomości o powierzchni 0,57ha położonej w obrębie Ciecierówka.

 

Działki przeznaczone pod zabudowę stanowiły 5 % wszystkich transakcji przeprowadzonych w gminie Rzeczniów. Ceny sprzedaży działek budowlanych na terenie gminy Rzeczniów ujawniane w aktach notarialnych wahały się od 3,90zł/m2 do 7,69zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Rzeczniów wynosiła  5,70zł/m2). Powierzchnie działek budowlanych sprzedawanych w badanym okresie w gminie Rzeczniów zawierały się w przedziale 1100-4570m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej w gminie Rzeczniów wynosiła 2323m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej. Cena maksymalna uzyskała  nieruchomość o powierzchni 1300m2 położona w obrębie Jedlanka                              

 autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy tel. 600 541 931 - wycena nieruchomości w gminie Rzeczniów


analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

 

 

 

Analiza z roku: 2009 | 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości
Ilość analiz w serwisie: 94