PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Gmina Markuszów, rok 2010
Ilość odsłon: 21948
Data dodania: 2011-05-02

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Od lipca 2009 do lipca 2010 na terenie gminy Markuszów odnotowano 23 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono). Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Markuszów oraz gmin sąsiednich: Abramów, Garbów, Kurów, Nałęczów. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR w Puławach (www.tuKUPISZdom.pl)

 

 
Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości

 

Niezabudowane grunty rolne stanowiły 61% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne gruntów rolnych na terenie gminy Markuszów wahały się od 5 556zł/ha do 23 333zł/ha. (cena średnia gruntów rolnych w gminie Markuszów wynosi – 13 328zł/ha). Powierzchnie nabywanych nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,3ha – 2,04ha.(średnia powierzchnia gruntów rolnych w gminie Markuszów to 0,93ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną (23 333zł/ha) uzyskała działka położona w miejscowości Olempin której część przeznaczona była pod zabudowę.

 

 
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego

 

Działki tzw. budowlane stanowiły 26 % ogółu transakcji. Ceny sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę na terenie gminy Markuszów wahały się od 3,6zł/m2 do 144zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Markuszów to 38zł/m2). Powierzchnie działek zawierały się w przedziale 203 do 3 600m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej to 1 150m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej. Cena maksymalna dotyczy nieruchomości o powierzchni 203m2 położonej w Markuszowie .

 

 
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego

 

Gospodarstwa rolne i działki zabudowane stanowiły 13% transakcji. Ceny transakcyjne działek zabudowanych w gminie Markuszów wahały się od 24 157zł do 137 000zł. (cena średnia działki zabudowanej w gminie Markuszów wynosi 65 386zł). Powierzchnie nabywanych nieruchomości mieściły się w przedziale 0,97 ha – 3,39ha (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanej w gminie Markuszów wynosiła 1,89ha). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych z budynkami gospodarczymi. Cena transakcyjna zależała od położenia nieruchomości, parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działki.

autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy tel. 600 541 931 - wycena nieruchomości w gminie Markuszów

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości