PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Gmina Chotcza, rok 2010
Ilość odsłon: 15379
Data dodania: 2012-03-18

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Informacja o stanie rynku nieruchomości w gminie Chotcza

Od stycznia 2010 do lutego 2011 na terenie gminy Chotcza odnotowano 25 transakcji kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną odbiegającą od cen przeciętnych odrzucono). Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Chotcza oraz gmin sąsiednich: gminy Ciepielów, gminy Lipsko, gminy Łaziska, gminy Przyłęk, gminy Solec nad Wisłą, gminy Wilków, gminy Zwoleń. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR (www.tuKUPISZdom.pl)


Niezabudowane nieruchomości rolne  stanowiły 72% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne niezabudowanych nieruchomości rolnych w gminie Chotcza wahały się od 4274zł/ha do 27 586zł/ha. (cena średnia gruntów rolnych w gminie Chotcza wynosi 10 000zł/ha). Powierzchnie nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,06ha – 2,54ha.(średnia powierzchnia działek o przeznaczeniu rolnym sprzedawanych w gminie Chotcza wynosi 1,13ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną uzyskała nieruchomość o powierzchni 0,58ha położona w obrębie Gustawów. Cenę minimalną osiągnęła nieruchomość o powierzchni 1,17 ha położona w miejscowości Niemieryczów.
                                    
 Gospodarstwa rolne i działki zabudowane w gminie Chotcza stanowiły 16% transakcji. Ceny transakcyjne nieruchomości zabudowanych odnotowane na terenie gminy Chotcza wahały się od 20 000zł do 85 000zł. (cena średnia nieruchomości zabudowanej na terenie gminy Chotcza wynosiła 46250zł). Powierzchnie sprzedawanych nieruchomości mieściły się w przedziale 500 m2 – 1,08ha. (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanej wynosiła 4250m2). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych z budynkami gospodarczymi. Cena transakcyjna zależała od położenia nieruchomości, parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działki. Cena maksymalna dotyczy nieruchomości o powierzchni 2100m2 położonej w obrębie Białobrzegi.
                                                                         
Działki przeznaczone pod zabudowę stanowiły 12 % wszystkich transakcji. Ceny sprzedaży działek budowlanych na terenie gminy Chotcza ujawniane w aktach notarialnych wahały się od 2,50zł/m2 do 3,41zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Chotcza wynosiła  3zł/m2). Powierzchnie działek budowlanych sprzedawanych w badanym okresie w gminie Chotcza zawierały się w przedziale 800 - 4100m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej w gminie Chotcza wynosiła 2200m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej.
                                 
autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy tel. 600 541 931 - wycena nieruchomości w gminie Chodcza

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości
Ilość analiz w serwisie: 94