PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Baranów, rok 2011
Ilość odsłon: 22833
Data dodania: 2012-02-25

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Informacja o stanie rynku nieruchomości w gminie Baranów


W analizowanym okresie od sierpnia 2010 do sierpnia 2011 na terenie gminy Baranów przeprowadzono 22 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono). Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Baranów oraz gmin sąsiednich m.in. : Ułęż, Żyrzyn, Końskowola, Puławy, Dęblin, Ryki. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Biura Nieruchomości EMAR  (www.tuKUPISZdom.pl) 

                                          Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości
                                      
   
Niezabudowane grunty rolne  stanowiły 45% wszystkich transakcji przeprowadzonych w gminie Baranów. Ceny transakcyjne gruntów rolnych na analizowanym terenie wahały się od 5032zł/ha do 68966zł/ha. (cena średnia gruntów rolnych w gminie Baranów wynosi 17 600zł/ha). Powierzchnie nabywanych nieruchomości rolnych mieściły się w przedziale 0,32ha – 4,54ha.(średnia powierzchnia gruntów rolnych sprzedawanych w gminie Baranów to 1,29ha). Cena zależała przede wszystkim od położenia nieruchomości, przeznaczenia w planie miejscowym, kształtu i ilości nabywanych działek, klasy gruntu, oraz poziomu kultury rolnej. Cenę maksymalną (68 966zł/ha) uzyskała działka o powierzchni 1,16ha położona w miejscowości gminnej - Baranów , część nieruchomości przeznaczona była pod zabudowę

                                       Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
                                   
Działki tzw. budowlane stanowiły 27 % ogółu transakcji. Ceny działek przeznaczonych pod zabudowę na terenie gminy Baranów wahały się od 4zł/m2 do 21zł/m2 (średnia cena działki budowlanej w gminie Baranów wynosi 10zł/m2). Powierzchnie działek zawierały się w przedziale 311m2 do 3600m2 (średnia powierzchnia działki budowlanej w gminie Baranów wynosi 2 000m2) . Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, kształtu działki, oraz dostępu do urządzeń infrastruktury technicznej. Cenę maksymalną (21zł/m2) uzyskała nieruchomość o powierzchni 1050m2 położona w obrębie Baranów.

                                          Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
                                      
Gospodarstwa rolne i działki zabudowane stanowiły 23% transakcji. Ceny transakcyjne działek zabudowanych na terenie gminy Baranów wahały się od 11 000zł do 200 000zł. (cena średnia nieruchomości zabudowanej w gminie Baranów wynosi 52 600zł). Powierzchnie nabywanych nieruchomości mieściły się w przedziale 195m2 – 3,59ha (średnia powierzchnia nieruchomości zabudowanej sprzedawanej w gminie Baranów wynosiła 0,79ha). Transakcje dotyczyły zarówno działek z budynkami mieszkalnymi jak i gospodarstw rolnych  z budynkami gospodarczymi. Cena transakcyjna zależała od położenia nieruchomości, parametrów techniczno-użytkowych budynków zlokalizowanych na działkach, oraz wielkości działki. Cenę maksymalną wynoszącą 200 000zł zapłacono za nieruchomość o powierzchni 1 695położoną w miejscowości Baranów.

                                            Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
                                  

Nieruchomości lokalowe ( mieszkania ) sprzedawane na terenie gminy Baranów stanowiły 5% ogółu transakcji (odnotowano 1 transakcję). Cena transakcyjna za mieszkanie o powierzchni 29,11m2 wynosiła 687zł/m2 pu.

autor: Mariusz Nakoneczka  - rzeczoznawca majątkowy www.firmaemar.pl - wycena nieruchomości gmina Baranów

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2009 | 2010 | 2011
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości
Ilość analiz w serwisie: 94