PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Magnuszew, rok 2008
Ilość odsłon: 2622
Data dodania: 2010-11-26

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Od stycznia do sierpnia 2008r na terenie gminy odnotowano 56 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono).

 

Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości
Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości, Magnuszew

 

 

Wśród 8 transakcji dokonanych na nieruchomościach zabudowanych 3 dotyczyły działek z budynkami o charakterze letniskowym - 3 działek z budynkami mieszkalnymi całorocznymi, 1 działki z fundamentami budynku mieszkalnego i 1 działek z budynkami przetwórni owoców. Ceny transakcyjne (działki z budynkami mieszkalnymi) w przeliczeniu na 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych wahały się od 1993 do 5 037 zł . Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości, atrakcyjności budynków (stan techniczny, standard wykończenia itp.), atrakcyjność działki (wielkość, zagospodarowanie, otoczenie itp.)

Działki przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe stanowiły 41% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne w przeliczeniu na 1m2 działki wahały się od 5 do 34zł (średnia cena 15zł) Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości, atrakcyjności działki (uzbrojenie, zagospodarowanie, otoczenie itp.) i jej wielkości.

 

Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego, Magnuszew

 

Działki o przeznaczeniu rolnym stanowiły 45% wszystkich transakcji. Ceny transakcyjne w przeliczeniu na 1ha wahały się od 10 000zł do 70 000zł (średnia cena 26 300zł) Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości i atrakcyjności działki pod względem możliwości jej zabudowy w przyszłości.

 

Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego, Magnuszew

 

autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy www.firmaemar.pl - wycena nieruchomości w Magnuszewie

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2008 | 2009 | 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości