PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Janowiec, rok 2009
Ilość odsłon: 8792
Data dodania: 2010-11-26

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Od sierpnia 2008 do lutego 2009 na terenie gminy Janowiec odnotowano 21 transakcji kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono).
Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie gminy Janowiec oraz gmin sąsiednich m.in. gminy Puławy, gminy Kazimierz Dolny, gminy Przyłęk. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Puławskiego Biura Nieruchomości (www.tuKUPISZdom.pl)

 

Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości
Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości, Janowiec

 

Najliczniejszą grupę transakcji na terenie gminy Janowiec stanowiły niezabudowane nieruchomości przeznaczone na cele budowlane z ewentualną częścią rolną – stanowiły one 47% wszystkich umów kupna-sprzedaży na lokalnym rynku nieruchomości. Ceny transakcyjne uzyskiwane za w/w nieruchomości wahały się od 9 zł/m2 do 61zł/m2 (średnia 31zł/m2). Ceny z początku przedziału dotyczyły dużych działek w których jedynie część przeznaczona była pod zabudowę. Powierzchnie nieruchomości wahały się od 773m21,6ha (średnia powierzchnia – 4 697m2) Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości, wielkości części przeznaczonej pod zabudowę, atrakcyjności (uzbrojenie, poziom kultury rolnej, otoczenie itp.) i jej wielkości. Najwyższe ceny uzyskiwały działki położone w janowcu i Oblasach.

 

Rozkład transakcji wg ceny m2 i powierzchni działki
Rozkład transakcji wg ceny m2 i powierzchni działki, Janowiec

 

Niezabudowane grunty rolne i leśne stanowiły 43% wszystkich transakcji. Ceny nieruchomości w wahały się od 4 850zł/ha do 36 507zł/ha (średnia cena 16 070zł/ha). Powierzchnie sprzedanych nieruchomości rolnych i leśnych położonych na terenie gminy Janowiec mieściły się w przedziale 0,63 ha 5,84ha (średnia powierzchnia to 2,44ha). Cena z początku przedziału dotyczyły nieruchomości leśnych.

 

Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego, Janowiec

 

Nieruchomości zabudowane budynkami mieszkalnymi stanowiły 5% transakcji. Średnia cena transakcyjna nieruchomości wynosiła 330 000zł, natomiast średnia powierzchnia działki to 5 000m2. Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia i parametrów użytkowych budynku mieszkalnego.

Nieruchomości inne stanowiły 5% wszystkich transakcji – były to działki w wieczystym użytkowaniu zabudowane obiektami o charakterze komercyjnym. Średnia cena nieruchomości w przeliczeniu na 1m2 działki wynosi 84zł.

autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy www.firmaemar.pl

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2009 | 2010 | 2011
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości
Ilość analiz w serwisie: 94