PrawnicyProjektyGeodezjaOchrona
Tukupiszdom
UbezpieczeniaKredytyBudowaMeble
Dodaj ofertę sprzedaży nieruchomości
Nałęczów, rok 2009
Ilość odsłon: 4652
Data dodania: 2010-11-26

UWAGA. Najnowsze analizy rynku nieruchomości opublikowane są w portalu 100analiz.pl

Od stycznia 2008 do kwietnia 2009 na terenie miasta i gminy Nałęczów odnotowano 63 transakcje kupna sprzedaży nieruchomości - dane dotyczą wyłącznie transakcji uznanych za wiarygodne (akty notarialne z ceną znacznie niższą niż przeciętne odrzucono).
Transakcje na podstawie których została opracowana poniższa analiza służyły do wyceny nieruchomości położonych na terenie miasta i gminy Nałęczów oraz gmin sąsiednich m.in. gmin: Garbów, Jastków, Kurów, Markuszów, Wąwolnica, Wojciechów. Transakcje te były również pomocne przy określaniu cen ofertowych nieruchomości sprzedawanych za pośrednictwem Puławskiego Biura Nieruchomości (www.tuKUPISZdom.pl)

 

Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości
Rozkład transakcji wg rodzaju nieruchomości, Nałęczów

 

Niezabudowane grunty rolne i leśne stanowiły 28% wszystkich transakcji. Ceny nieruchomości w wahały się od 7 669zł/ha do 24 074zł/ha (średnia cena 14 876zł/ha). Powierzchnie sprzedanych nieruchomości rolnych i leśnych położonych na terenie gminy Nałęczów mieściły się w przedziale 0,06 ha – 2,7ha (średnia powierzchnia to 0,8ha). Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia, parametrów nieruchomości, oraz poziomu kultury rolnej.

 

Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
Rozkład transakcji wg przedziału cenowegoi, Nałęczów

 

Drugą pod względem liczebności grupę transakcji (24%) na terenie miasta i gminy Nałęczów stanowiły niezabudowane nieruchomości przeznaczone na cele budowlane . Ceny transakcyjne uzyskiwane za w/w nieruchomości wahały się od 4 zł/m2 do 143zł/m2 (średnia 42zł/m2). Ceny z początku przedziału dotyczyły nieruchomości położonych poza terenem miasta Nałęczów. Powierzchnie nieruchomości wahały się od 500m28 000ha (średnia powierzchnia – 3 393m2) Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości, wielkości działki, atrakcyjności (uzbrojenie, otoczenie itp.). Najwyższe ceny uzyskiwały działki położone w Nałęczowie

 

Rozkład transakcji wg ceny m2 i powierzchni działki
Rozkład transakcji wg ceny m2 i powierzchni działki, Nałęczów

 

Nieruchomości zabudowane budynkami mieszkalnymi stanowiły 21% transakcji. Średnia cena transakcyjna nieruchomości wynosiła 357 769zł, natomiast średnia powierzchnia działki to 6 587m2. Cena nieruchomości zależała przede wszystkim od położenia i parametrów użytkowych budynku mieszkalnego, oraz wielkości działki. Najwyższe ceny uzyskiwały nieruchomości położone w Nałęczowie.

 

Rozkład transakcji wg przedziału cenowego
Rozkład transakcji wg przedziału cenowego, Nałęczów

 

Czwartą pod względem liczebności grupę transakcji (16%) na terenie miasta i gminy Nałęczów stanowiły niezabudowane nieruchomości przeznaczone na cele budowlane z częścią rolną. Ceny transakcyjne uzyskiwane za w/w nieruchomości wahały się od 4,3 zł/m2 do 32,75zł/m2 (średnia 9,95zł/m2). Powierzchnie nieruchomości wahały się od 0,47ha2,9ha (średnia powierzchnia – 1,24ha) Cena zależała w przede wszystkim od położenia nieruchomości, wielkości działki przeznaczonej pod budownictwo, oraz atrakcyjności (uzbrojenie, otoczenie itp.). Najwyższe ceny uzyskiwały działki położone w Nałęczowie i najbliższej okolicy miasta.

 

Rozkład transakcji wg ceny 1ha i powierzchni działki
Rozkład transakcji wg ceny 1ha i powierzchni działki, Nałęczów

 

Nieruchomości inne stanowiły 8% transakcji. Grupa ta obejmowała drogi wewnętrzne, nieruchomość lokalową, nieruchomość zabudowaną nabywaną na cel publiczny. Cena zależała przede wszystkim od rodzaju nieruchomości, jej położenia i parametrów.

Nieruchomości komercyjne stanowiły 3% wszystkich transakcji. Średnia cena nieruchomości w przeliczeniu na 1m2 działki wynosi 79zł. Średnia powierzchnia działki to 2 072m2.

autor: Mariusz Nakoneczka - rzeczoznawca majątkowy www.firmaemar.pl - wycena nieruchomości w Nalęczowie

analizę opracowano w oparciu o dane znajdujące się w portalu www.tuWycenisz.pl

Analiza z roku: 2009 | 2010
Wycena nieruchomości
Świadectwa energetyczne
Biuro nieruchomości